kreivo kiemo istorija...

Leiskite papasakoti kreivo kiemo istoriją, kurioje slypi anaiptol ne tobulas, sakyčiau, net šiek tiek kreivas, bet tikras ir labai žaismingas gyvenimas.

Susipažinkime: aš  esu Laura – Pepė lgakojinė.  

O viskas prasidėjo labai seniai, nuo lėlių teatro būrelio, kurį lankiau dar mokykloje. Artėjant gimtojo miesto (Kėdainių) šventei, man pasiūlė pravesti šventės dalį, skirtą vaikams. Tuomet pirmą kartą lipau į didžiąją sceną kaip personažas Pepė Ilgakojinė. Ši veikėja mane sužavėjo nuo pirmos minutės! Ji žaisminga, originali, nuoširdi, drąsi. Supratau, kad viduje visada tokia ir jaučiausi, kaip Pepė Ilgakojinė.

Nuo to karto, su lagaminu rankose, pradėjau važinėti į vaikų šventes. Man sekėsi, mane mylėjo ir kvietė. Šis pomėgis-darbas niekada nebuvo pagrindinis iki laikotarpio, kai gimė sūnus Ąžuolas. Jis, atkeliavęs iš aukštybių, tarsi priminė, kur iš tiesų slypi mano super galios. Supratau, kad nebenoriu grįžti į pagrindinį darbą ir turiu kažką sugalvoti. 

Ir vieną dieną, beklaidžiodama interneto platybėse, pamačiau Švedijoje pastatytą Pepės namą – vilą vilaitę. Pasirodė toks jaukus, mielas, pagalvojau, kad galėčiau tokį pastatyti ir Lietuvoje-Jonavoje. Tuomet ne aš pas vaikus su lagaminu rankose važiuočiau, o vaikai pas mane!

Idėja persmelkė visą kūną, delnai prakaitavo, nes ji buvo fantastiška!  Bet... vyras Mindaugas, kad ir kaip susižavėjęs klausėsi idėjos pristatymo, tik išgirdęs, kad tam reikalui reikės nemažos pinigų sumos, griebėsi už galvos: iš kur paimsime? Neturim! 

Baimės akys didelės ir ji visada garsiai šaukia: o jei nepavyks?! Vis tik.... Nusprendėme pinigų pasiskolinti ir pradėti darbus. 

Statybininkai, kurie statė Pepės vilaitę, buvo labai nustebę, kad jų prašoma daryti akivaizdų broką: nelygiai sudėti langus, kreivai nupjauti balkono lentas ir po to dar nudažyti keistomis ryškiomis spalvomis. Kraipė pečiais ir sakė: už broką dar ir sumoka!

Vyro užduotis buvo kreivai sukalti tvorą. Juk tai Pepės kiemas - turi būti keistokas, ryškus, originalus. Pradžia tvoros gavosi daugmaž tiesiai kreiva, tačiau gale jos, vyras pasigavo Pepės įkvėpimą ir sudėjo taip sakant „bele kaip“ – lyg pati Pepė kaltų lentas taip, kaip jai vienai gražu.

Kreivas kiemas su kreivu namu, džiugina akis žmonių jau septinti metai! Ir nė vienas čia nepatenka neperlipęs tos kreivai sukaltos tvoros. Ją įveikus, dažniausiai įvyksta stebuklas – pasaulis ima ir apsiverčia aukštyn kojomis! Sunku patikėti? Atvykite ir įšokite į Pepės kreivą kiemą! Netikėtumą ir šmaikščią nuotaiką garantuojame!